5 звичайних речей, за які вам випишуть штраф на пляжі в інших країнах

Чого ні за яких обставин не можна робити на пляжі, щоб вас не оштрафували або, гірше того, не посадили в тюрму?

1. Таїланд: куріння вейпа — термін до 10 років і вічний “чорний список”, будь-яку образу фотографії короля — суворе покарання аж до смертної кари

2. Сінгапур: спів на пляжі карається штрафом до 1000$

А ще не варто ходити голяка (навіть у готельному номері варто спершу наглухо закрити штори), жувати жуйку і смітити. За такі порушення можна отримати дійсно суворі покарання, тому варто дуже уважно прочитати правила відвідування пляжу перед тим, як розслабитися. Ці ж правила працюють і в місті, тому краще бути напоготові завжди.

3. Шрі-Ланка: зображення Будди вважається священним, за образу — величезний штраф, депортація або тюремний термін

В буддистських країнах не варто з’являтися на вулиці або пляжі в майці із зображенням принца Гаутами або показувати татуювання з його зображенням. Повертатися спиною, щоб зробити круте селфи, або, того гірше, забиратися на коліна до статуї або цілуватися з Буддою — пряма дорога в тюрму. Про це говорять і пишуть всі і скрізь, але кожен рік хтось із туристів намагається порушити заборону, чим викликає нову хвилю обурення місцевих жителів.

4. Греція: відвідування визначних пам’яток заборонено в шльопанцях і на шпильках, штраф за порушення — до 500 євро

5. ОАЕ: заборонені публічні прояви почуттів, відсутність верхньої частини купальника і занадто відкриті плавки. Штраф — до 2000$ і обов’язкова депортація

У мусульманських країнах вважається нормальним, коли чоловіки гуляють, тримаючись за руку, і цілуються при зустрічі. Для місцевих це нормальний прояв дружніх почуттів. А ось чоловікові і жінці не варто занадто явно виявляти свої почуття, це буде сприйнято зовсім недоброзичливо. Знайомитися з арабськими жінками теж не варто, щоб не отримати звинувачення в образі.