З 1 липня в Україні посилили відповідальність за нетверезе водіння

Тепер в Україні також вводиться поняття "кримінального проступку"

В Україні з 1 липня посилили відповідальність за водіння транспортних засобів у нетверезому стані, таким чином максимальні штрафи зростуть до 51 тис. гривень. Про це йдеться у законі № 2617-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень", що вступив в силу саме сьогодні.

Як зазначається, відповідний закон доповнив Кримінальний кодекс статтею 286-1, яка посилює відповідальність за керування транспортом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, що перебуває в такому стані.

Тепер за вчинення таких дій передбачений штраф від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 34 тисяч гривень) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років. 

Окрім цього, таке ж покарання застосують до особи, яка відмовляється пройти медичне освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Також до відповідальності будуть притягати водіїв, які після ДТП за їхньою участю вживали алкоголь, наркотики, чи лікарські препарати, виготовлені на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування чи до прийняття рішення про звільнення від освідування.

Слід зауважити, що ті самі дії, вчинені повторно, караються штрафом у розмірі до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тисяча гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років