Бесплатные шаблоны Joomla

Зареєстровано випадки бубонної чуми в Китаї та Монголії

 

В Монголії та Китаї виявили кілька випадків захворювання на бубонну чуму. Ця хвороба була "чорною смертю" Середньовіччя, проте люди хворіють і нині. Однак у сучасних умовах хвороба піддається лікуванню, якщо вчасно звернутися за медичною допомогою.

Так, на заході Монголії госпіталізували двох осіб, які вживали в їжу сире м'ясо бабака. З огляду на це у двох районах провінції (аймаку) Ховд було тимчасово запроваджено карантин.

У Внутрішній Монголії, автономному регіоні на півночі Китаю, запідозрили випадок захворювання на бубонну чуму у скотаря з міста Байаннур. Також хворобу підозрюють у 15-річного хлопчика, який контактував із собакою, що упіймав бабака.

Через виявлені випадки в місті оголосили третій рівень попередження про профілактику чуми та боротьбу з нею. За попередньою інформацією, це триватиме до кінця 2020 року.

Крім цього, місцевих жителів закликали суворо дотримуватися вимог із запобігання та боротьби з бубонною чумою через ризик поширення хвороби серед населення.

 Також місцева влада не рекомендує полювати на диких тварин, а при виявленні випадків захворювання або підозри на захворювання негайно повідомляти уповноваженим відомствам.

Чим небезпечна хвороба

Бубонна чума є найбільш поширеною формою чуми в світі. Це бактеріальне захворювання, яке виникає в результаті укусу інфікованої блохи, що живе на диких гризунах.

Збудником чуми є бактерія Yersinia pestis, яка потрапляє в організм людини й рухається лімфатичною системою до найближчого лімфовузла, де починає розмножуватися. Пізніше лімфатичний вузол запалюється, набрякає й створює хворобливі відчуття. Такі лімфатичні вузли і називають "бубонами".

Інкубаційний період триває від 1 до 7 днів, опісля зазвичай розвивається гострий гарячковий стан. Типовими симптомами хвороби є раптове підвищення температури, озноб, головний біль і ломота в тілі, а також слабкість, нудота та блювота.

За інформацією ВООЗ, бубонна чума може за 24 години призвести до смерті дорослої людини, при невчасному зверненні до лікаря.

За своєчасної діагностики чума успішно лікується антибактеріальними препаратами і підтримувальною терапією.

 Спалахи бубонної чуми у світі

В Монголії та Китаї спалахи бубонної чуми мають постійний характер, зокрема через місцеві традиції вживання в їжу сирого м’яса дрібних гризунів, які можуть переносити інфекцію. Там поодинокі випадки захворювання трапилися у листопаді та квітні 2019 року.

Епідемія бубонної чуми була з серпня по листопада 2017 року на Мадагаскарі. Там захворіло понад 2000 людей, а 165 — померли. Постраждали також 82 медичних працівника, які працювали із зараженими пацієнтами.

Однак найбільший спалах бубонної чуми трапився в Європі в середі віки, тоді від хвороби померла майже половина населення. 

Варто зазначити, що бубонну чуму викликає бактерія, і хвороба добре піддається лікуванню антибіотиками.

Back to Top