nachodki.ru интернет-магазин

Перше роботаксі без водія з'явилося в Китаї

У китайському місті Гуанчжоу, правда, поки тільки в одному районі, вже тиждень тестують таксі без водія. Поки нарікань на роботу таких машин ні у кого немає.

Китайський стартап WeRide планує першим в країні запустити сервіс роботизованих таксі без водія. Програма стартує в Гуанчжоу, влада якого дозволила WeRide провести тестові заїзди на роботаксі, пише Reuters.

Тестування триває вже тиждень і, як зазначають в компанії, все йде за планом.

У разі результатів, які задовольнять представників стартапу, владу, поліцію і, звичайно, пасажирів таксі повністю розпочнуть роботу вже в наступному місяці.

Зазначається, що роботаксі курсуватимуть поки що тільки в одному районі.

За рухом авто без водія стежитимуть оператори, які візьмуть керування транспортним засобом на себе, якщо щось на дорозі піде не так. Але і від операторського центру з часом будуть відмовлятися.

"Нам важливо відпрацювати різні дорожні ситуації, краще зрозуміти всі райони міста, а також поведінку і реакцію роботаксі. Як тільки все буде повністю автоматизовано, ми відмовимося від операторів і надамо повний контроль над дорогою роботу", - заявили в WeRide.

Додамо, що компанія автоматизованим транспортом займається не перший рік. WeRide співпрацює з Nissan, Renault і Mitsubishi.

Нагадаємо, що раніше Ілон Маска являв, що Tesla скоро зможуть обходитися без водія. Авто п'ятого рівня автономного керування з'являться вже до кінця року.

Також повідомлялося, що Tesla на автопілоті ухилилася від колеса, що летіло в неї. Автопілот електрокара відреагував на дорожню ситуацію швидше за водія і зумів уникнути зіткнення з покришкою.

Back to Top