Оцінити потенціал лікарні

У Могилів-Подільській окружній лікарні інтенсивного лікування відбулося засідання госпітальної ради Західного округу Вінниччини. Перший заступник голови вінницької ОДА, голова госпітальної ради округу Андрій Гижко та директор Департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович прибули до Могилева-Подільського з метою перевірки матеріального забезпечення і якості надання медичних послуг лікувальним закладом, який є базовим у цьому окрузі.

У засіданні госпітальної ради взяли участь головні лікарні медичних закладів округу, а також представники міської влади.

Голова госпітальної ради Андрій Гижко у вступному слові  наголосив на тому, що для повного аналізу та для підготовки подальшого плану розвитку лікувальних закладів потрібно оцінити господарську та лікувальну базу закладу, фінансову частину, кадровий потенціал. «Робочий візит до Барської ЦРЛ спричинив галасу в соцмережах про її закриття. Хочу зазначити, що мова про закриття жодної лікарні не йде, – сказав Андрій Петрович. – Наша мета – об’єктивно оцінити потенціал кожної лікарні. Зауваження, які висловлюються, – це поштовх до покращення надання послуг».

Звітував перед госпітальною радою головний лікар Могилів-Подільської окружної лікарні ін-тенсивного лікування Василь Миколюк. У своєму виступі Василь Васильович поінформував про матеріальне забезпечення лікарні загалом, детально зупинився на кожному відділенні лікувальної установи, на фінансовій та господарській частинах, звернув увагу на проблемні питання, серед яких гостра потреба у реанімобілі, а також наголосив на важливості державно-приватного партнерства. Стосовно кадрового забезпечення, як за-значив головний лі-кар, молодшим та середнім персоналом лікарня укомплектована на 100 %.

На завершення засідання Андрій Гижко підсумував презентацію Василя Миколюка: «Я хочу, щоб кожен головний лікар зрозумів, що ви йдете на самофінансування, тому дуже добре, що з’являється нове обладнання, що у лікарів є можливість підвищити свою кваліфікацію. Зараз ви маєте стати менеджерами, думати, де знайти кошти, щоб забезпечувати функціонування свого закладу, перед переходом лікарні з 2019 року у новий статус». Після цього госпітальна рада перейшла безпосередньо до перевірки відділень Могилів-Подільської окружної лікарні інтенсивного лікування.

Виїзні засідання госпітальної ради продовжаться і в інших медичних закладах Західного госпітального округу.