З найкращої юнацької весни – у добрий час, у світлу путь-дорогу

Ось і закінчився ще один навчальний рік. 29 травня в усіх школах міста пролунав шкільний дзвоник. Цього року у доросле життя могилівчани проводжали 122-ох здібних, активних, дружніх, веселих юнаків і дівчат. Зранку в усіх навчальних закладах відбулися святкові лінійки, після яких випускники рушили ходою на центральну площу Могилева-Подільського – на традиційне загальноміське свято, яке кілька років поспіль збирає на площі Шевченка одинадцятикласників, їхніх численних друзів та батьків.

У центрі Могилева-Подільського зібралася вся шкільна спільнота випускників, аби востаннє подякувати вчителям, аби попрощатися із учнівською партою та зробити крок уперед – назустріч мріям. Традиційно галантні юнаки і чарівні дівчата у вишуканих сукнях, переважно в національних строях, разом з наставниками пройшлися центром міста. На головній площі схвильованих винуватців свята зустрічали оплесками.

Урочистості розпочались з виконання Державного Гімну України. Зі словами привітань до випускників звернулися міський голова Петро Бровко і депутат Вінницької обласної ради Геннадій Вацак та провели церемонію відзначення переможців та призерів олімпіад, конкурсів, змагань, загалом на сцену для нагородження підіймалися 73 учні. Кожний випускник-2019 отримав від Геннадія Вацака ще й солодкий дарунок, а кожний навчальний заклад міста – по 5 тисяч гривень на потреби школи. Щодо останнього, то варто зазначити, що аналогічний дарунок з нагоди завершення навчального року отримали усі навчальні заклади і не лише нашого міста, а й Могилів-Подільського, Піщанського, Чечельницького, Крижопільського та Ямпільського районів, а це – 110 шкіл міст, селищ та сіл.

Від імені випускників слово мала Дар’я Дідик учениця СЗШ №1. Батьківські настанови отримали випускники від Валерія Кучмея.

Могилів-Подільськи не змінює традицій, тож в рамках свята відбувся і конкурс на краще національне вбрання. Тут особливо виділялися дівчата, одна була краща іншої, аж очі розбігалися від вишитих суконь, костюмів та вишуканих віночків. Загалом журі визначило дванадцятку найяскравіших образів, які отримали від міського голови Петра Бровка та мецената Геннадія Вацака заохочувальні винагороди. Володарями першого місця стали серед хлопців Артем Базанов, серед дівчат – Марія Горецька.

Концертні номери у виконанні творчих колективів доповнювали святкову атмосферу.

Яскравим фінальним акордом з феєрверком та конфетті завершилося свято, з якого починається те майбутнє, про яке юнаки та дівчата мріяли колись за шкільними партами. Майбутнє, яке буде залежати від кожного з них, майбутнє, яке вони тримають у своїх руках.