Свято вартових здоров’я

Призначення лікаря – рятувати життя людей і оберігати їхнє здоров’я. Ці споконвічні цінності є найважливішими за всі скарби у світі, тому професія медика була, є і буде однією з найблагородніших. Напередодні Дня медичного працівника у Могилеві-Подільському відбулися урочистості з нагоди свята.

 Медики – як янголи-охоронці, які починають піклуватися про людину ще до її появи на світ, зустрічають кожного з нас і супроводжують протягом усього життя, від першого до останнього подиху.

З теплими і щирими словами привітань звернувся до присутніх міський голова Петро Бровко. Він згадав з чого починалась історію лікувальних установ нашого міста і які зміни маємо тепер: «Окружна лікарня інтенсивного лікування почалась із земської лікарні, це були одноповерхові будиночки, які зводилися на пожертвування небайдужих людей. Сьогодні   окружна, центральна районна і міська лікарні – це окружний шпиталь. І якщо проводити   паралелі, то рівню наших лікувальних установ подекуди може позаздрити й обласний центр.

Є таке прислів’я: «не дай Боже жити в епоху перемін», але ми з вами останніх два з половиною десятиліття живемо в епоху суцільних постійних змін, у чомусь вони складні, однак без них неможливо. Я переконаний, що ще кілька років потрібно, щоб ми вийшли на завершальний етап, який дозволить в повній мірі сприймати нашу медичну установу як потужний лікувальний центр державного рівня. Все робитимемо з вашою допомогою та розумінням». Також міський голова закликав молодь працювати над собою: «Я думаю, що питання заробітної плати напряму буде пов’язано з гідними  розумовими спроможностями і професійними навиками».

Професійне свято – не тільки привід для святкування, в цей день говорять про досягнення, підсумовують зроблене, дякують тим, хто підтримує та розуміє потреби сучасної медицини. Подяку міській владі, зокрема міському голові висловила головна лікарка Могилів-Подільського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталя Череватова: «Ми одні з перших увійшли в реформу, підписавши договір з Національною службою здоров’я України, почали працювати в нових умовах, це все було б неможливе без розуміння та підтримки місцевої влади, зокрема фінансової. В нас є спільна мета ми разом будуємо кожен на своєму місці сучасну вітчизняну медицину. Медична реформа – незворотня, тому ми обов’язково досягнемо успіху!».

Під час урочистостей кращих працівників системи охорони здоров’я міста нагороджено грамотами від департаменту охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації та міської ради Могилева-Подільського. Працівників медицини привітав і Владислав Вацак від імені депутата Вінницької обласної ради Геннадія Вацака. «Не варто вкотре наголошувати на важливості вашої професія, адже від неї залежить здоров’я людини, а як відомо без нього неможливе людське щастя», – звернувся до присутніх Владислав, вручивши солодощі та грошові винагороди за сумлінну працю та з нагоди Дня медичного пра-цівника.

Доповнили свято вокальні та хорео-графічні постановки у виконанні Максима Огородника, Вікторії Кухар, колективу бального танцю «Олімпія», ансамблів домристів та «Юного прикордонника», скрипальки Ольги Закревської.

Back to Top