Бесплатные шаблоны Joomla

Нова Рада стала

Верховна Рада IX скликання, обрана на позачергових виборах 21 липня цього року, офіційно розпочала свою роботу. Урочисту присягу на вірність народу новообрані народні обранці склали 29 серпня і одразу приступили до роботи, обрання керівництва парламенту та Кабміну. А 3 вересня вже спромоглися зняти з себе недоторканність, за яку трималися всі їхні попередники. Як відомо, до складу Верховної Ради увійшло восьмеро депутатів від Вінницької області: четверо за списками та четверо самовисуванців. Перші відповідно до партійної приналежності увійшли до певних політичних фракцій парламенту. А от четверо інших увійшли до новоствореного депутатського об’єднання «За майбутнє», серед них могилівчанин Геннадій Вацак. «Краяни» попросили народного депутата поділитися враженнями про перші дні роботи у Верховній Раді.

«Перший робочий день Верховної Ради нового скликання був тривалим і продуктивним. Працювали до 2-ої ночі. Для мене такий графік не був чимось страшним чи незвичним, адже за 18 років ведення своєї справи, зазвичай, я можу працювати до цієї пори.

Як людина з абсолютно практичним складом розуму, яка прийшла з бізнесу і знає, як вибудовуються процеси і досягається ефективність, у роботі парламенту я очікую конструктиву. Завжди  прагну чіткості у діях та словах, без популізму, тож  не хочу, аби цим «грішили» депутати. Сподіваюся, що в новому парламенті цього не буде.

Домовилися працювати в режимі non stop: короткі перерви та обов’язковий розгляд всіх питань порядку денного, без перенесення їх на наступний раз. Так і робимо. Звичайно, ритм шалений, не встигаєш ознайомитися з усіма документами, але справляємося. Думаю, що надалі буде краще».

«Я увійшов разом з депутатами-самовисуванцями від Вінницької області до депутатської групи «За майбутнє» (очолює її Дмитро Лубінець), яка складається  з 23 народних обранців з різних регіонів. Ми – вінницькі депутати, а це разом зі мною Лариса Білозір, Микола Кучер та Петро Юрчишин – домовилися про спільну роботу, спрямовану на захист інтересів Вінниччини. У такому рішенні ми були одностайні. Власне, я йшов на вибори, аби щонайперше підтримувати рідний край. Одностайність ми продемонстрували і в голосуванні за скасування депутатської недоторканності – це те, чого чекали наші виборці. Я не йшов захищати свій бізнес, як дехто дорікав мені, а напрацьовувати такі проєкти та рішення, які б сприяли реформам у нашій країні. Тим, які виведуть її на вищий щабель розвитку та життя. Загалом в перший сесійний день було зроблено чимало, сформовано президію, фракції, комітети, затверджено новий склад уряду...

Попрацювали дуже продуктивно».

 

«Дефект вітчизняного парламенту у тому, що як законодавчий орган він завжди пробуксовував, хоча представницьку функцію виконував на всі 100%. Зараз виборець хоче, щоб парламент чітко працював і забезпечував чіткий законодавчий ритм. Нова Рада поки це демонструє. У депутатах відчувається оптимістичний настрій та бажання змінювати країну. Парламент змінився та помолодшав на 70%. Це найбільш енергійний та заряджений бажанням змін вітчизняний парламент – такого в нас ще не було.

Якісно опрацювати таку кількість проєктів та ще й в такому темпі – справа складна. Треба все уважно розмірковувати та зважувати, щоби не наштовхнутися на міну сповільненої дії. Тому й законопроєкти, що розглядали на другому засіданні, направили до Конституційного Суду за висновком відповідності нормам Основного Закону.

У мене виникли певні зауваження особливо щодо розширення президентського впливу, змін у владному балансі та дострокового припинення депутатських повноважень, тож я «утримувався» в ході голосування.

Ми багато дискутуємо, радимося в групі, бо тільки таким чином знаходиться істина. Парламент – це ж не тільки фабрика законів, а представницький орган, політична арена, де відбувається обов’язкова для демократії суспільна дискусія. 

Загалом, працюємо! Плідно та конструктивно!».

Back to Top