Коли говорять музи – гармати мовчать

У Могилеві-Подільському урочисто відзначили День захисника України.

Святу приурочили відкриття оновленої площі Танкістів, яку реконструював народний депутат України, меценат Геннадій Вацак.

Разом із громадою міста в заході взяли участь голова Вінницької обласної державної адміністрації Владислав Скальський, міський голова Петро Бровко, народний депутат України Геннадій Вацак та інші представницькі особи.

 Голова обласної державної адміністрації з міським керівництвом вшанували пам’ять загиблих могилівчан на Майдані Шани, побували У прикордонному загоні, де привітали особовий склад Могилів-Подільського  загону та поклали квіти до підніжжя меморіалу загиблим охоронцям кордону.

голова Вінницької оДА Владислав Скальський:

«Історія України сповнена звитяжних, але, на жаль, і трагічних сторінок. У ХХІ столітті маємо непоправні втрати серед наших земляків, які віддали життя за волю і незалежність нашої держави. Наш головний обов’язок – шанувати живих, пам’ятати про полеглих і піклуватися про їхні родини».

 Міський голова Петро Бровко:

«Сьогодні ми вшановуємо воїнів-захисників різних поколінь. Між ними століття, але бажання і цілі у них були однакові: відстояти нашу неньку Україну.

Громада міста щиро дякує меценату, народному депутату Укра-їни Геннадію Вацаку, його сім’ї  за реконструкцію площі на честь танкістів-визволителів Могилева-Подільського, що водночас стало  черговим виявом щирої любові до рідного міста».

  Меценат, народний депутат України Геннадій Вацак:

«У цей день ми відзначаємо чотири свята: День захисника України, День українського козацтва, Святу Покрову та відкриття площі Танкістів.  Мій дід, Іщенко Яків Афанасійович, також був танкістом і брав участь у визволенні нашого міста, тож площа є знаком вшанування і його подвигу разом із подвигом всіх визволителів Вітчизни різних епох.

Я вдячний моїй сім’ї, дружині за те, що завжди мене підтримують у всіх починаннях, як от і у реконструкції цього пам’ятного місця. В знак глибокої подяки захисникам Вітчизни ми оновили, належним чином облагородили місце вшанування захисників та реконструювали легендарний танк Т-34. Відновлювали бойову машину власними силами, за що я вдячний механікам, які реконструювали танк під керівниц-твом Євгена Берези».

 Урочисто, патріотично, з шаною і вдячністю захисникам усіх поколінь Могилів-Подільський відзначив День захисника України. головним місцем дійства було обрано площу Танкістів, урочисте відкриття якої після оновлення приурочили до свята. 

З самого ранку там грав духовий оркестр Національної гвардії України, чим робив подію більш символічною.

На площі експонувалися виставки краєзнавчого музею, які демонстрували епохальні періоди української історії, пов’язані з героїкою визвольної боротьби. Були представлені експонати російсько-української війни та виставка світлин.

Могилів-Подільські прикордонники демонстрували військову спецтехніку, зброю та амуніцію, яка є на озброєнні вартових кордону.

Козацьким кулішем та кашею пригощали присутніх козаки з Ямпільської Дністровської Січі. Вони привезли до Могилева старовинну гармату, з якої навіть вистрілили декілька разів.

 Гучними оплесками учасники заходу вітали захисників Вітчизни різних епох від ІІ-ої світової до сучасної війни з Росією.

Учасники заходу вшанували світлу пам’ять загиблих Героїв та висловили   подяку тим воїнам, які зараз захищають незалежність України.

За активну громадську позицію та з нагоди Дня Захисника України  ветеранів, військовослужбовців та волонтерів нагороджено Почесними відзнаками.

Свої таланти дарували присутнім ансамбль «Юний прикордонник», Інна Зіневич, ансамбль скрипалів «Сузір’я» та солістка Маргарита Гаврильченко, брати Будзи, Юлія Пахненко, Аліна Мельничук, Артем Швець.

Святковий настрій дарувала цього дня і погода: було сонячно та тепло.

Люди прогулювалися площею, роздивлялися виставки, фотографувалися біля легендарного Т-34, смакували козацькою кашею з юшкою, радіючи гарній події.