Ходімо на каву

 «Краяни» продовжують розповідати про успішні стартапи могилівчан, які відкрили свій малий бізнес та демонструють в своїй спра-ві гарні результати. Такі маленькі історії складають приклад того, що українці не складають руки, не емігрують, а намагаються шукати різноманітні варіанти, як бути успішними на Батьківщині. 

Могилів-Подільський – це, безперечно, не Львів, де навіть повітря пронизане ароматом кави, проте й у нас каву пропонують чи не на кожному кроці: від зупинок до кав’ярень. Улюблений напій стає відмінною ідеєю заро-бітку, проте в боротьбі за прихильність кавоманів спрацьовує таке поняття, як кавова культура. Тут у Могилева-Подільського є головний плюс – у місті є достатньо широка аудиторія, яка полюбляє цей напій та готова легко розлучатися з грошима в обмін на якість. Тож у  результаті «природного відбору» попитом у гурманів користуються ті заклади,  де панує компроміс багатьох чинників: смачна кава, атмосферність, співвідношення ціна-якість, цікаві ідеї та пропозиції. Людей не обдуриш: вони відрізняють смачне від несмачного, привітне від непривітного. І підуть туди, де всі фактори працюють. «COFFEE  BREAK» – той заклад, де спрацювали усі наведені  фактори, тому наша розповідь про нього.

 

«COFFEE  BREAK» – класичний європейський заклад, який відповідає концепії, що вкладена у його назву як «перерва на каву». Це – маленька затишна кав’ярня з дуже хорошою локацією в центрі міста. Її відкрив 31-річний фінансист Сергій Ліщенко, зробивши справу сімейним бізнесом.

«В часи, коли в Україні було проблемно з роботою, по завершенні вузу я почав підпрацьовувати в барах та ресторанах баристою, згодом адміністратором. Мене «кидало» переважно по Києву та Київській області. За цей період отримав чимало фахових навичок, брав участь у відкритті подібних закладів. В той же час в голові раз за разом спливала ідея відкрити щось своє, в чому вже мав досвід. Мріяв про класичну французьку кав’ярню на батьківщині, в Могилеві. До здійснення мрії доклав  зусилля – і от вже в лютому нашій «COFFEE  BREAK» виповниться 2 роки», – розповів «Краянам» Сергій Ліщенко.

 «COFFEE  BREAK» - це маленький сімейний бізнес, в якому задіяні всі в родині. Сергій – адміністратор та мозковий центр, сестра – права рука в бізнеспроєкті, допомагають і батьки – сфера їхньої відповідальності – продукція та свіжа випічка, яка, до речі, власного виготовлення. Тут ви не знайдете в меню фаст-фуд або гарячі другі страви, бо то вже не буде «перервою на каву». Люди відвідують «COFFEE  BREAK» не з метою пообідати, а щоб посидіти в сприятливій, затишній, ненав’язливій атмосфері, насолодитися смаком улюбленого напою, поспілкуватися під аромат свіжозвареної кави.

Сергій Ліщенко зізнається, що потерпав з приводу правильності свого рішення, окупності своєї бізнес-ідеї, але те, що вона таки правильна, зрозумів першого ж дня. З того часу у «COFFEE  BREAK» є своя клієнтура, з приміщення перейшли на терасу, мають свою сторінку в соцмережах.

Малий ресторанний бізнес приваблює  тому, що здається простим і прибутковим. Заклади не тільки відкриваються, а й закриваються, просто не так гучно. А для того, аби вижити та ще й досягати успіху, потрібно непосильно працювати та прагнути йти в ногу з часом. А ще – вірити в себе. Так як повірив в себе Сергій Ліщенко. «Не бійтесь відкривати свою справу, –радить молодим 31-річний власник кав’ярні, - наполегливо йдіть до своєї мети. І вона буде досягнута! Як це сталося зі мною». Знаю чимало молоді, яка хоче відкрити свою справу, але не наважується, звертаючи на свій молодий вік. Але, щоби бути успішним і багатим до 50 років – потрібно розвиватися і почати вже чи не з 20-ти. І навпаки, свою справу можна відкрити і в ті ж 50, маючи безпрограшну ідею, фінансове підгрунтя та підтримку близьких. Роки можливостям не завада.

До кав’ярень приходять по емоції, тож перемога за тими, хто створює атмосферу, серед них – «COFFEE  BREAK». Це маленька ресторація, до якої хочеться повертатися, і не тільки по каву.

Для людей важливі маленькі радощі. Можна економити на глобальних мріях, як ось покупка авто або поїздка на Балі, але чашка кави – це та маленька розкіш, яку можна собі дозволити, щоб видихнути. «Ходімо на каву» звучить по-іншому, ніж «ходімо з’їмо по омару».