Адміністративні послуги вдома:  у Могилевi-Подiльському запрацює «ЦНАП на колесах»

Шість мобільних ЦНАПів  отримала Україна в рамках міжнародної програма  “U-LEAD з Європою”, один з них працюватиме у Могилеві-Подільському.

Могилів-Подільська міська рада, з наміром запровадження моделі організації надання адмінпослуг у форматі “мобільного офісу”, подала заявку на участь у програмі “U-LEAD з Європою”. Пройшла разом зі ста учасниками відбіркові етапи,  і ось  наприкінці листопада отримала в когорті шести переможців мікроавтобус, який забезпечуватиме виконання необхідних функцій.

Мобільний ЦНАП — це спеціально обладнаний транспортний засіб, у якому облаштовані два повноцінні робочі місця для надання адміністративних послуг. Прийом громадян здійснюється всередині транспортного засобу. У ньому є системи обігріву та кондиціонування повітря, три місця для відвідувачів, резервний генератор живлення. Завдяки “ЦНАПу на колесах” адмінпослуги у форматі «єдиного вікна» стануть більш доступними мешканцям сіл та селищ, в тому числі для людей з інвалідністю, адже має відповідне оснащення.

Вартість обладнаного під мобільний ЦНАП мікроавтобусу «Fоrd Trаnsit» складає 1,6 млн. грн., їх профінансовано у рамках програми. На внутрішнє комп’ютерне оснащення в розмірі 100 тисяч гривень інвестувала міська рада.

Центри надання адміністративних послуг є обличчям влади у громадах, маркером її успішності, особливо під час децентралізації. «Могилів-Подільський знову попереду. Ми – єдині на Вінниччині, які мають мобільний ЦНАП. Наше місто активно працювало в цьому напрямку, демонструючи сучасні підходи, новий спосіб роботи органів влади, спрямований на забезпечення доступності та зручності  для громадян, – коментує подію міський голова Петро Бровко. – Такий підхід в наближенні послуг до людини та надання якісних сервісів демонструє наша міська громада.

Окрім усього спектру адмінпослуг, що надаватиме мобільний ЦНАП, незабаром додамо ще й видачу  паспортів та посвідчення водія».

“U-LEAD з Європою” - міжнародна програма, яка фінансується Європейським Союзом та його кра-їнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією, – розповів керуючий справами апарату міської ради та виконкому Руслан Горбатюк. – “ЦНАП на колесах” включає в себе модель “виїзного адміністратора”, коли послуги надаються громадянам “на дому”. Він призначений для надання понад 100 адміністративних послуг для громадян навіть у найвіддаленіших куточках. А працюватиме ЦНАП на основі угод із сільськими територіальними громадами».

Зараз для мобільного ЦНАПу розробляється маршрутна карта, і незабаром він вирушить в свою першу робочу поїздку. Найважливіше, щоб споживачі адміністративних послуг були задоволені, а мобільний ЦНАП став одним із символів позитивних перетворень в Україні.