По-новому: міська влада пропонує удосконалити транспортний рух на пункті пропуску

16 січня голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський з робочим візитом відвідав Могилів-Подільський. Спільно з міським головою Петром Бровком очільник області побував на міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення «Могилів-Подільський – Отач», де було обговорено тему вдосконалення організації транспортного руху.

Об’єктами уваги стали також прикордонний загін та окружна лікарня інтенсивного лікування.

Міський голова Петро Бровко поінформував голову облдержадміністрації Владислава Скальського щодо планів з удосконалення організації автомобільного руху в районі пункту пропуску шляхом розділення транспортних потоків легкових та вантажних автомобілів, аби вберегти міські дороги від руйнування, а містян від небезпечних для здоров’я людей викидів. Екологічна безпека могилівчан є чи не найголовнішим чинником у рішенні, яке було прийняте міською радою ще в грудні минулого року.

Також Петро Бровко розповів голові ОДА про плани у питанні реконструкції пункту пропуску, де впродовж майже року за рахунок місцевого та державного бюджетів виконуються ремонтні роботи. Аби розвантажити місто в частині проходження митного контролю і прискорити процес перетину державного кордону, міський голова має пропозицію: «У нас при в’їзді до Могилева-Подільського є чудова сервісна зона для вантажних автомобілів. Якби митники дали добро на встановлення там терміналу, процес контролю в самому пункті пропуску займав би хвилин 10, і ми не мали б скупчення транспорту на мосту та у спальному районі міста. Ми напрацювали нову схему руху, згідно якої з одного боку пункту пропуску (пл. Соборна) в’їжджатимуть і виїжджатимуть легкові автомобілі, а з іншого (вул. Грецька) – великовантажні та рейсові автобуси». Петро Бровко сподівається, що в другій половині 2020-го року міжнародний пункт пропуску набуде більш удосконаленого вигляду.

Нова схема організації руху буде більш зручною як для громади міста, так і для митників та прикордонників.

Голова ОДА, підводячи підсумки, зазначив, що «Могилів-Подільський – Отач» є найголовнішим пунктом пропуску Вінниччини з Молдовою, а також від ефективності його роботи залежатиме транскордонне співробітництво.