Шаблоны Joomla здесь

Україна – єдина!

День соборності України – одне з тих державних свят що сягає своїм корінням вже більш як столітньої давності. Історичною подією, що зумовила народження свята, став Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) для утворення єдиної (соборної) української держави, проголошений 22 січня 1919 року.

Ця подія була і тепер залишається надзвичайно важливим явищем для України: акт соборності став «демонстрацією статусу самовизначеності українського народу та державного духу»,  що  став основою для відродження національної незалежності у 1991 році.

Враховуючи велике історичне та політичне значення об’єднання УНР та ЗУНР,  у нашій державі з 21 січня 1999 року ця  подія  відзначається на державному рівні

Приєднуючись до святкування Дня соборності України, ми демонструємо свою прихильність ідеї неподільної України. І це особливо важливо тепер, коли існує загроза єдності України, коли жителі окремих регіонів країни знаходяться у полоні політичних маніпуляцій та ворожої пропаганди, спрямованої на її розкол. Тож ми вкотре говоримо разом: «Україна – єдина!».

 

22-го січня Могилів-Подільський разом з усією країною відзначив День Соборності України. З нагоди одного з найважливіших державних свят представники влади, установ та організацій міста здійснили покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку – виразнику ідеї національної свободи України.

Урочисту промову з нагоди свята виголосив міський голова Петро Бровко, висловивши в ній наше спільне прагнення до миру та злагоди в країні.

Back to Top