Зустріч з представниками ОБСЄ

23 січня міський голова Петро Бровко зустрівся зі спостерігачами Чернівецького офісу місії ОБСЄ Івет Лангенгейзен та Гюнтером Гугенбергером. Для пана Гюнтера – це вже друга зустріч з керманичем Могилева-Подільського, перша відбулася в 2017-му році.

Вінниччина входить до зони відповідальності Чернівецького офісу місії, зокрема ОБСЄ цікавить ситуація на кордоні україни з молдовою, а особливо після напруження у Придністров’ї. Тож у розмові домінували безпекові питання.

Петро Бровко поінформував міжнародних спостерігачів про ситуацію в регіоні та на кордоні, дії влади із забезпечення стабільності, дотримання прав людини, міжконфесійних відносин, окреслив демографічну картину. Окремий блок тем, які цікавили представників ОБСЄ, стосувався війни з Росією, післявоєнної адаптації учасників АТО, внутрішньопереміщених осіб.

Міський голова запропонував спостерігачам не використовувати термін воєнний конфлікт, адже в Україні не конфлікт, а йде саме війна з Росією, де остання виступає агресором. «Я від імені могилівчан хочу висловити слова подяки ОБСЄ за підтримку України у війні з Росією. Не конфлікті, як окремі зазначають, а, наголошую, ВІЙНІ, яка, зокрема, забрала життя у 20 наших земляків. До речі, Могилів-Подільський має найбільшу кількість загиблих на Вінниччині героїв. Більше 600 могилівчан мають статус учасників бойових дій, близько 200 служать Вітчизні, 10 стали інвалідами. Для нас це болюча тема».

Цікавили представників місії також адміністративна реформа, об’єднання громад та як до цього ставиться місцева влада. Мер міста підтримує реформу, яку, як вважає, потрібно було зробити ще 25 років тому.

На завершення зустрічі міський голова вручив міжнародним спостерігачам пам’ятні подарунки на згадку про місто та звернувся з проханням всіляко підтримувати Україну і надалі.