Щоденник та журнал у смартфонi

У Могилевi-Подiльському модернiзують навчальний процес

Відтепер електронні журнали та електронні щоденники стануть невід­’ємною частиною навчання. У всіх школах Могилева-Подільського приступили до роботи у онлайн-системі «Моя школа».

27 січня міський голова Петро Бровко підписав меморандум про співпрацю з директором компанії «Національні освітні технології», яка надаватиме безперебійний доступ навчальним закладам до онлайн-платформи «Моя школа», Артемом Комісарчуком. «Навчальний процес проходитиме прозоріше, що дозволить підвищити успішність учнів та більше сприятиме ширшому залученню батьків до освітнього процесу», – прокоментував підписання документа міський голова Петро Бровко.

Проєкт має на меті впровадити нову систему документообігу для закладів освіти, оптимізувати процес та полегшити роботу педагогів у формуванні звітів про успішність учня, відвідуваність тощо.  

«Освітній портал «Моя школа» – це єдине середовище, у якому учні, батьки та адміністрація школи разом можуть обмінюватися інформацією та тримати руку на пульсі навчального процесу, – зазначає Артем Комісарчук, директор компанії «Національні освітні технології». – Така система успішно працює в Литві вже більше 10 років, і вже більше 80% шкіл працюють у онлайн-системі».

Система не є обов’язковою, батьки мають можливість протягом місяця протестувати мобільний додаток до цієї системи. Вони зможуть здійснювати контроль за успішністю дитини, її домашнім завданням, відслідковувати відвідуваність дитиною навчального закладу, адже кожних 45 хвилин їм надходитиме сповіщення. Однак, після 30 днів користування додаток для батьків стане платним і коштуватиме 38 гривень в місяць. Додамо, що навіть після пробного використання мобільного додатку тим батькам, які не сплачуватимуть за нього, приходитимуть загальні сповіщення, які стосуються всіх, наприклад, про батьківські збори, але функція електронного щоденника для них буде закритою.

Реєстрація в системі подібна до реєстрації у соцмережах, але лише після введення ідентифікатора-ключа своєї дитини, тобто це автоматично прив’язуватиме батьків до конкретного учня, інформацію про якого вони зможуть отримувати.

Як ця система працюватиме, «Краяни» побачили, коли представники компанії налаштовували портал для Гімназії №5, заводили необхідні дані навчального закладу: списки учнів, працівників, предмети, розклад занять та дзвінків. Вчитель заповнює всі необхідні поля, як це відбувалося і у роботі з паперовим журналом, може зробити це з будь-якого пристрою як під час уроку, так і після нього. Перевага – батьки одразу ж отримують сповіщення про домашнє завдання та оцінки, таким чином, у дитини вже не-має можливості приховати цю інформацію. Великим «+» є те, що тепер, наприклад, для підготовки табеля ус-пішності не потрібно витрачати багато часу, а можна зробити це лише у кілька «кліків», лише обравши конкретного учня, а система автоматично підтягує потрібну інформацію.

Директорка Гімназії Тетяна Довговецька підтримує іні-ціативу, вважає, що якщо така система допоможе полегшити роботу педагогів, спростити процес підготовки документації, то такий досвід потрібно переймати і впроваджувати.

Представник компанії-розробника проєкту Владислав Сірик, зазначає, що така модернізація освітнього процесу може охопити всі навчальні заклади країни вже з 1 вересня 2020 року: «Ми спільно з Міністерством освіти і науки України і Міністерством цифрової трансформації України над цим працюємо. Наразі наша компанія допомагає школам розпочати цю роботу, щоб вони були готові до того, коли Міністерство дозволить відмовитися від ведення паперових документів». 

Проєкт зацікавлює навчальні заклади та батьків. За словами Владислава, результати проведених компанією досліджень показують збільшення академічної успішності на 20-30%, самі учні відповідальніше ставляться до навчання та відвідування школи.