Крути: сум i бiль, i вiчна слава

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

Вшануванню пам’яті загиблих під Крутами міською публічною бібліотекою №2, учнями 11-го класу гімназії №5 було приурочено годину історичної правди «Крути: і сум, і біль, і вічна слава». Учасники заходу дізнались про подвиг і трагедію під Крутами, де у 1918 році в нерівному бою з більшовицькими військами полягли за незалежність України більше 300 молодих патріотів – студентів Київського університету Святого Володимира та учнів Кирило-Мифодіївського братства.

До уваги користувачів бібліотеки було оформлено перегляд літератури та періодичних видань «Крути – символ національної честі» та підготовлено буклет «Крути: подвиг і трагедія». Читачі з цікавістю прослухали про перебіг подій столітньої давності. Оглянули підбірку фотоматеріалів та мали можливість прочитати літературу, в якій описані ці трагічні події. Адже юнаки, які пожертвували своїм життям заради України, стали легендою для наступних поколінь борців за незалежність. Вони є прикладом для молоді, тому що були такими ж завзятими тоді, у 1918-му, як ті, кого ми назвали кіборгами, в 2014-2015. Вони, герої Крут, були першими кіборгами у нашій історії. І в нашій пам’яті вони назавжди залишаться вічно молодими героями.