Шаблоны Joomla здесь

Реагуємо вчасно

Петро Бровко:

"Ситуація в місті відповідає сезону і не є критичною, але, як кажуть, береженого Бог  береже. Такими діями ми мінімізуємо поширення ГРВІ та грипу. Щороку в анало-гічний період ми проводимо по-дібні комплексні заходи, які дають позитивний результат.

Карантин ми оголосили до кінця тижня. а в понеділок, 10 лютого, діти приступлять до навчання". 

 У  Могилеві-Подільському з 4 по 10 лютого перебуватимуть на карантині  заклади освіти (5 шкіл та ДНЗ №2) – таке рішення прийняла міська надзвичайна протиепізоотична комісія – як один із заходів убезпечення від гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу, зважаючи на те, що, згідно отриманих даних від закладів охорони здоров’я міста, за останній тиждень різко зросла кількість хворих на грип та ГРВІ, особливо серед дітей до 17 років.

Так, кількість відсутніх у дошкільних навчальних закладах могилева-по-дільського через хворобу збільшилась від 24% (дані за 28.01.2020 р.) до 33,6% (дані за 03.02.2020 р.), а в загальноосвітніх закладах з 15,3% (28.01.2020 р.) до 21,8% (03.02.2020 р.).

За словами заступника головного лікаря Могилів-Подільського центру ПМСД Людмили Шаповалової, впродовж січня цього року за медичною допомогою з приводу грипу та ГРВІ звернулися 1158 осіб, а це на 50 % більше, ніж в цей період у минулому році. Серед захворілих – 712 дітей. Було госпіталізовано 46 осіб, в тому числі 25 дітей.

Загалом на Вінниччині захворюваність на грип та ГРВІ складає 890,4 випадків на 100 тис. нас. та є на 23 % вищим середньобагаторічного порогового рівня. Впродовж тижня за медичною допомогою з приводу ГРВІ звернулась 13831 особа, серед захворілих – 8824 (63,8 %) дитини; госпіталізовано 688 осіб, в т.ч. 559 дітей.

Летальних випадків не зареєстровано.

 

Рішенням Могилів-Подільської міської надзвичайної протиепізоотичної комісії запроваджено протиепідемічні заходи, передбачені "Комплексним планом заходів з попередження захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями по місту Могилеву-Подільському 2019-2020р." Серед них:

-  підготовка госпітальної бази для роботи з виявлення, госпіталізації та лікування хворих чи підозрілих на захворювання інфекцією, викликаною вірусом грипу;

-  доукомплектуваня запасу антивірусних препаратів, антибактеріальних засобів для лікування пневмоній, дезінфекційних засобів, засобів індивідуального захисту медичних працівників;

-  забезпечення власниками аптек наявності в аптечній мережі засобів індивідуального захисту та медичних препаратів для проведення профілактики та лікування грипу та ГРВІ.

Комісія зобов’язала керівників підприємств та організацій до вжиття заходів щодо профілактики та попередження ускладнень епідемічної ситуації з грипу, організації роботи в зимовий період із дотриманням необхідного температурного режиму у виробничих приміщеннях промислових та сільськогосподарських підприємств, облаштування кімнат для обігріву працюючих, які виконують роботи на відкритому повітрі та в приміщеннях, що не опалюються в холодний період року.

 

Як попередити зараження грипом   

- уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

- обмежте відвідування місць великого скупчення людей;

- часто провітрюйте приміщення;

- дотримуйтеся правил гігієни;

- не торкайтеся очей, носа, рота немитимим руками;

- будьте фізично активними;

- висипайтеся;

- уникайте стресу;

- пийте багато води та харчуйтеся корисною їжею;

- не допускайте самолікування, при перших ознаках захворювання звертайтесь до лікаря.

Найкраща профілактика грипу – щорічна вакцинація.

Найкращий час для щеплення – напередодні грипозного

 сезону (за один-два місяці) – жовтень, листопад.

   Ведіть здоровий спосіб життя і не хворійте!

Back to Top