nachodki.ru интернет-магазин

“Ми не лукавили з тобою...”

20-го травня виповнюється 30 років з дня створення Могилів-Подільської міськрайонної організації Народного Руху України.

Могилівчани завжди були одними з перших у патріотичних рухах, першими на Вінниччині підняли жовто-блакитний стяг. З нагоди річниці, своїми думками ділиться один із рухівців Василь Максимов.

“Ми не лукавили з тобою...” В 30-ті роковини створення Могилів-Подільської міськрайонної організації Народного Руху України мені пригадалися саме ці щирі Тарасові слова.

Так, у далекому вже 1990-му група небайдужих і патріотичних людей зібралися за покликом молодих і гарячих сердець, щоб кинути виклик прогнившій і ворожій комуністичній системі. Були це різні люди: вчителі, інженери, лікарі, військові, підприємці, робітники, селяни, журналісти і т.д. Але їх усіх об’єд-нала одна мета: визволити Україну з-під комуністичного гніту, аж до виходу з СРСР і створення Української Держави!

Могутні і гарячі рухівські мітинги збирали тисячі таких же небайдужих. Масами ширилася велика Ідея створення власної Держави! Мета була спільно досягнута у 1991-му році.

Історія становлення Держави – неймовірно важка, зважаючи на віковічне рабство, відсутність державного мислення у керманичів, притаманні довгому рабству суто моральні людські вади. Як гірко пророчив Батько Руху В’ячеслав Чорновіл, що доведеться довгих 40 біблійних років виходити Україні з рабства. Правду казав Пророк, за що і вбила його нова, вже посткомуністично-кримінально-олігархічна система.

Ця злочинна система, що вийшла з гадючого імперсько-більшовицького кубла, на жаль, за роки незалежності розцвіла буйним отруйним цвітом і донині існує на здоровому, хоч і зраненому, тілі України. Та ще й вічний ворог не спить, а бачить нас знову у “єдінай і нєдєлімай”! Наші політичні експерименти з президентами тільки на руку йому, це очевидно. Мусить, накінець, усвідомити кожен Патріот, що тільки Патріоти врятують Україну і приведуть її до Прогресу!

Народний Рух досяг Мети, але не досяг Влади. І це стало фатальним! По-різному, природньо, склалися і людські долі могилівських рухівців. Як писав Поет: ”Иных уж нет, а те – далече!”. Та приходячи до пам’ятної дошки з іменами Героїв того часу, ловлю себе на думці: проголосуй у 1991 році український народ за президента Чорновола, а не за вихідця з рабського минулого, як би все було інакше! Були б ми давно у Європі, під захистом НАТО,  і жодне кремлівське “х...ло” навіть не осмілилось гавкнути у наш бік! Але було б...

На жаль, історичні помилки вже вкотре нам дорого коштують! Поки що, ”маємо те, що маємо!”. І майбутнє наше ні на Заході, ні на Сході, а тільки в наших руках! Українці, думаймо, нам пора! А могилівські рухівці “чесно йшли, у нас нема зерна неправди за собою!”. Слава Україні!”

Back to Top